PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Rynek słodyczy wart ponad 8 mld zł

www.portalspozywczy.pl 17 grudnia 2012 11:25

Wartość rynku słodyczy na koniec października tego roku wynosiła 8,2 mld zł, co oznacza wzrost o 6 proc. licząc wartościowo i o 1 proc. licząc ilościowo -ocenia Stowarzyszenie Polskich Producentów Wyrobów Czekoladowych i Cukierniczych Polbisco, między innymi na podstawie badania firmy Nielsen.

- Wartość rynku słodyczy w ujęciu rocznym wynosi 8,2 mld złotych, przed rokiem było to ok. 7,7 mld zł - mówi Marek Przeździak, prezes Polbisco, w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl.

- Jeśli chodzi o wzrosty w poszczególnych kategoriach to w przypadku wyrobów czekoladowych rynek wzrósł wartościowo o ponad 5 proc. a wolumenowo ok. 2 proc. Dla kategorii ciastek wzrost wartościowy szacowany jest na poziomie ponad 8 proc., a wolumenowy ok. 2 proc. - dodaje.
Jak mówi Marek Przeździak, niewielki spadek zarówno wartościowy jak i wolumenowy zanotował segment cukierków - karmelków i lizaków.

Prezes Polbisco ocenia, że w przyszłym roku cały rynek słodyczy wzrośnie wolumenowo o 1-2 proc., wartościowo o 5-7 proc. - Największa dynamika wzrostu spodziewana jest w kategorii wyrobów czekoladowych, zwłaszcza czekolad ciemnych (gorzkich) jak i batonów oraz w kategorii ciastek - mówi Marek Przeździak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11609

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane