PARTNER PORTALU Partner portalu: Herosi Polskiej Przedsiębiorczości

Rynek suplementów diety w Europie Środ.- Wsch. wart 12 mld euro

Autor: dlahandlu.pl 23 lipca 2010 14:15

Rynek suplementów diety w Europie Środ.- Wsch. wart 12 mld euro

Zdaniem ekspertów firmy PMR Publications do 2011 roku wartość segmentu suplementów diety będzie rosła rocznie w tempie dwucyfrowym. Autorzy raportu „Rynek suplementów diety w Polsce 2009" z firmy PMR udowadniają, że będzie się on rozwijał znacznie szybciej niż segment leków, w tempie 12-15 proc. rocznie.

W 2008 r. wartość rynku suplementów diety w Polsce wyniosła ponad 1,7 mld zł (wartość sprzedaży aptecznej, poza aptecznej i internetowej). W roku 2007, kiedy nastąpił w naszym kraju wzrost PKB do poziomu 6 proc., rynek suplementów diety powiększył się aż o 30 proc., a w 2008 r. o blisko jedną czwartą. Nasz rynek OTC stanowi jedną piątą wartości rynku OTC w ośmiu analizowanych przez PMR państwach Europy Środkowo-Wschodniej. Eksperci z tej firmy we wspomnianym raporcie prognozują, że w bieżącym roku jego wartość osiągnie blisko 12 mld euro. Motorem tej ewolucji jest przede wszystkim masowe dążenie do zmiany stylu życia i skłonność do większej dbałości o zdrowie i wygląd zewnętrzny

Specjaliści z firmy Alter Medica obliczają, że produkty krajowe stanowią 60-70 proc. całości asortymentu na naszym rynku.
Wyniki badania TNS OBOP wskazują, że co piąta osoba (22 proc.) sięga po preparaty wzbogacające dietę. - W Polsce suplementy diety najczęściej stosowane są w czasie osłabienia fizycznego lub choroby. Profilaktyczne ich zażywanie jest jeszcze ciągle mniej popularne, niż w innych krajach - tłumaczy Agnieszka Owczarek, dyrektor ds. Rozwoju w firmie Noble Health, która jest przedstawicielem By-Health w Polsce i wprowadza na polski rynek suplementy diety.

.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9739

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 923188
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane