PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Rząd powalczy o utrzymanie niższej stawki na żywność nieprzetworzoną

Autor: TVN24.pl 31 marca 2010 13:49

Za dziewięć miesięcy kończy się okres przejściowy, na jaki udało się wynegocjować z Brukselą 3-proc. VAT na m.in. mięso, owoce i warzywa czy ryby. Wiceminister finansów Maciej Grabowski zapowiada w TVN CNBC Biznes, że rząd będzie walczył o utrzymanie ulg.

Według jego zapowiedzi, ministerstwo finansów ma zwrócić się do Komisji Europejskiej o przedłużenie dotychczasowych przepisów, które wygasają z końcem roku. Oprócz zgody Brukseli, potrzebna jest jednak również akceptacja wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej. Taką zgodę Polska już raz uzyskała: pierwotnie wyższe stawki miały wejść w życie już z początkiem roku 2008, ale w grudniu 2007 roku zapadła decyzja o przedłużeniu o przedłużeniu na trzy lata obowiązywania niższych stawek - podaje TVN24.

Gdyby polska prośba została odrzucona, ministerstwo finansów zaproponuje wprowadzenie nowej, 5-procentowej obniżonej stawki VAT. Według wiceministra Grabowskiego wniosek do Komisji Europejskiej o zmianę odpowiedniej dyrektywy jest właśnie w trakcie przygotowywania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11415

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 533212

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane