Sąd zezwolił na emisję materiału o nieprawidłowościach w lubelskiej Almie

Autor: PAP 19 stycznia 2010 09:21

Lubelski Sąd Okręgowy oddalił wniosek sieci delikatesów Alma, w którym spółka domagała się zakazu emisji w lubelskiej TVP reportażu dotyczącego rzekomych nieprawidłowości sanitarnych i naruszania praw pracowniczych. Reportaż nie został jeszcze wyemitowany.


W reportażu, który przygotowywała redakcja programu "Zdarzenia", miały być wykorzystane nagrania zrobione ukrytą kamerą przez pracowników Almy. Telewizja - według "Presserwisu" - wysłała kasetę z nagraniem do siedziby spółki, aby ta odniosła się do zarzutów. Alma jednak uznała, że materiał zawiera nieprawdziwe informacje, narusza dobro i renomę delikatesów i skierowała do sądu wniosek o zakaz jego emisji na antenie oraz na stronie internetowej.
Jak powiedział PAP rzecznik sądu, sąd oddalił wniosek, ponieważ nie wynikało z niego uprawdopodobnienie, że przy realizacji materiału naruszono prawo prasowe.

Według sądu, który analizował załączony do wniosku materiał filmowy, na obecnym etapie nie ma podstaw, aby uznać, że jest on nierzetelny i nieobiektywny, a zatem nie ma podstaw, aby zakazać jego rozpowszechniania. 
Monika Jędrzejczyk, odpowiedzialna w Almie za kontakty z mediami, powiedziała PAP, że spółka nie otrzymała jeszcze decyzji sądu i dlatego wstrzymuje się z komentarzami. "Jak tylko otrzymamy oficjalną decyzję sądu, podejmiemy odpowiednie działania" - zaznaczyła.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10941

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane