REKLAMA
REKLAMA

Segment piw smakowych będzie rósł

www.portalspozywczy.pl 16 marca 2015 11:31

Prezes Grupy Żywiec Guillaume Duverdier ocenia, że w tym roku rynek piwa spadnie pod względem wartości. Konsumenci będą zaś szukać nowych smaków piw.

REKLAMA
- Oczekujemy, że w 2015 roku rynek pozostanie względnie stabilny wolumenowo, ale jednocześnie lekko spadnie jego wartość - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Guillaume Duverdier.

Dodaje, że po wzroście w ostatnich latach i średnim poziomie konsumpcji piwa na osobę na poziomie 96 litrów, dalszy wzrost ilościowy rynku jest ograniczony. - Konsumenci będą nadal szukać atrakcyjnych ofert, ale także nowych smaków, więc spodziewamy się dalszego wzrostu segmentu piw specjalnych, beer miksów i piw niepasteryzowanych - mówi też prezes Grupy Żywiec.

Również prezes Carlsberg Polska Tomasz Bławat uważa, że na rynku piwa w Polsce będzie kontynuowany spadek zainteresowania piwami mocnymi, wzrost zainteresowania piwami smakowymi, regionalnymi i rzemieślniczymi, a coraz większe będzie zainteresowanie piwami niskoalkoholowymi.

Grupa Żywiec przyznaje, że rok 2014 był dla niej trudny, a rosnąca konkurencja cenowa połączona ze wzrostem handlu nowoczesnego, a zwłaszcza dyskontów doprowadziły w 2014 roku do spadku cen na rynku piwa.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA