PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Sektory mrożonek i zdrowej żywności atrakcyjne dla inwestorów

Autor: portalspozywczy.pl 28 czerwca 2010 12:28

- Wyceny spożywczych firm się urealniły, co wzbudziło zainteresowanie funduszy private equity branżą. Do tego wiele spółek spożywczych jest obciążonych długiem, co waży na ich dalszym rozwoju. Współpraca z funduszami to jedna z opcji pozyskania pieniędzy na rozwój - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Monika Kalwasińska, analityk DM PKO BP.

- Branża oferuje produkty pierwszej potrzeby, czyli takie, na które popyt jest zawsze, dlatego jest to atrakcyjny rynek dla inwestorów. Fundusze po kryzysie są już w lepszej kondycji finansowanej i chętnie inwestują. Wyszukują firmy z największymi perspektywami rozwoju. Do takich należy sektor mrożonek, żywność funkcjonalna, produkty dla zwierząt a także firmy z silną marką - mówi Monika Kalwasińska.

Jej zdaniem budowanie marki od podstaw jest bardzo kosztowne a do tego ryzykowne, na tym konkurencyjnym rynku. Dlatego fundusze chętnie będą sięgać po działające firmy spożywcze.

- Kolejne 1,5 roku upłynie pod znakiem transakcji. Firmy, które będą chciały się sprzedać, nie będą miały problemu ze znalezieniem kupców. Polacy coraz częściej i chętniej sięgają po mrożonki i zdrową żywność, dlatego szczególnie firmy z tego sektora branży spożywczej znajdą się na celowniku funduszy - mówi Monika Kalwasińska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11364

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane