PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Sezonowy spadek cen żywności

Autor: PAP 14 czerwca 2012 09:17

W najbliższych miesiącach sezonowy spadek cen żywności może być zbliżony do obserwowanego w analogicznym okresie roku ubiegłego - ocenia w czerwcowym raporcie InstytutW najbliższych miesiącach sezonowy spadek cen żywności może być zbliżony do obserwowanego w analogicznym okresie roku ubiegłego - ocenia w czerwcowym raporcie Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.


"Kwietniowy spadek sprzedaży i zdecydowane obniżenie dynamiki wzrostu cen żywności może zapowiadać koniec relatywnego drożenia żywności. W najbliższych miesiącach sezonowy spadek cen żywności może być zbliżony do ubiegłorocznego, a impuls cenowy związany z EURO 2012 na rynku żywnościowym może być mniejszy od zapowiadanego dotychczas" - napisano w raporcie.

W ocenie ekspertów IERiGŻ do nowych zbiorów rynkowe uwarunkowania produkcji rolniczej nie zmienią się znacząco, a ceny skupu podstawowych produktów rolniczych pozostaną wysokie.

"Niepewność co do skali spadku zbiorów zbóż w Europie oraz niskie zapasy podtrzymują wysokie ceny, mimo że prognozy co do wielkości światowych zbiorów są optymistyczne. Rosnące zapotrzebowanie na zboża, przede wszystkim paszowe (zarówno przeznaczonych na spasanie, jak i na zużycie przemysłowe) pozwala przewidywać, że ceny zbóż w sezonie 2012/13 utrzymają się na poziomie zbliżonym do poprzednich dwóch sezonów" - wynika z raportu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11609

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane