PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Sprzedaż alkoholu zmniejszy się o 1,6 mld zł

Autor: Rzeczpospolita 25 stycznia 2010 09:44

Z najnowszego raportu firmy badawczej Euromonitor International, do którego dotarła Rzeczpospolita wynika, że wydatki Polaków na napoje alkoholowe zmniejszą się o ok. 1,6 mld zł. Przeznaczymy na nie niecałe 39,6 mld zł. Analitycy Euromonitora szacują, że najbardziej skutki kryzysu odczują browary. Sprzedaż piwa spaść ma w tym roku o ok. 5 proc., do nieco ponad 20 mld zł - informuje dziennik.

Zdaniem analityków Euromonitora o 3,3 proc., do ok. 16,4 mld zł zmniejszy się natomiast wartość sprzedaży napojów spirytusowych (niemal 90 proc. tej kwoty przypada w Polsce na wódkę).
Producenci i importerzy ufają, że sprzedaż napojów alkoholowych przestanie spadać. Tymczasem w Euromonitorze zakładają, że na ponowny wzrost popytu na mocne alkohole trzeba będzie poczekać do 2011 r. Wartość ich sprzedaży ma wówczas zwiększyć się do ok. 16,8 mld zł. W przyszłym roku ożywienia można spodziewać się także na rynku wina - informuje Rzeczpospolita. Najdłużej na ponowny wzrost sprzedaży będą musiały poczekać polskie browary. Popyt na piwo zacznie rosnąć w 2012 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11446

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 508972

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane