REKLAMA
REKLAMA

Sprzedaż piw smakowych będzie rosła

www.portalspozywczy.pl 30 maja 2014 21:01

Sprzedaż tzw. beer-miksów, czyli piw smakowych (z dodatkiem soku lub aromatu), może sięgnąć ok. 15 proc. całego spożycia piwa w sezonach letnich w ciągu najbliższych lat. Obecnie jest to około 7-8 proc. - mówi w wywiadzie dla serwisu portalspozywczy.pl Tomasz Bławat, prezes Carlsberg Polska.

REKLAMA

Pytany o to jaki udział może zdobyć kategoria piw różnorodnych w całej kategorii piwa w perspektywie pięciu lat Tomasz Bławat mówi:
- Jest tu pewien kłopot z definicją piw różnorodnych. Jeżeli przyjmiemy, że tą różnorodnością jest wszystko co nie jest piwem jasnym pełnym, to dzisiaj jest to prawie 20 proc. całej kategorii piwa aczkolwiek myślę, że to nie jest dobra definicja.

- Uważam, że warto przyjrzeć się tzw. beer-mixom i ich znaczącej, bo dwucyfrowej dynamice, dającej nadzieję na wzrost wartościowy biznesu - dodaje w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl prezes Carlsberg Polska.
- Obecnie beer-mixy osiągają 7-8 proc. udziału w spożyciu w sezonie. W najbliższych latach mogą przekroczyć 10 a nawet 15 procent w sezonach letnich, czyli wtedy kiedy jest najwyższe spożycie piwa - mówi również.

W 2013 roku konsumpcja piwa w Polsce spadła o 2,0 proc. do 37,2 miliona hektolitrów. Branżę piwną zawiodła nie tylko sytuacja gospodarcza w kraju, a co za tym idzie konsumenci, ale także niesprzyjająca dla tej branży pogoda, jak również dość wysoka baza z roku ubiegłego, gdy w Polsce odbywały się mistrzostwa Euro 2012 napędzające sprzedaż piwa.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 13025

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA