PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Sprzedaż piwa w tym roku będzie niższa o około 5 proc.

Autor: Parkiet 23 lipca 2010 09:08

Sprzedaż piwa w tym roku będzie niższa o około 5 proc.

Polacy wydadzą w 2010 r. na piwo 19,1 mld złotych, o niemal 5 proc. mniej niż przed rokiem - wynika z prognozy firmy badawczej Euromonitor International, do której dotarł Parkiet. Wolumen sprzedaży piwa może według niej spaść w tym roku o nieco ponad 3 proc.

W pierwszym półroczu br. spożycie piwa mogło spaść o 3 proc. względem ubiegłego, tak słabego przecież dla branży roku - wynika z informacji Parkietu. Przedstawiciele browarów cytowani przez gazetę zauważają, że obecna poprawa pogody nie wystarczy aby branża mogła zrekompensować sobie spadek sprzedaży z 2009 r. i słaby początek tego roku.

Według Euromonitora niewielkie ożywienie w polskiej branży piwnej możliwe jest w 2012 r. Nasze wydatki na piwo powinny wynieść wówczas 19,3 mld zł. Jednak dopiero w 2014 r. wartość sprzedaży nieznacznie przekroczy poziom z 2009 roku. Cytowany przez Parkiet prezes Grupy Żywiec uważa, że po zakończeniu spowolnienia na rynku piwa popyt na nie będzie rósł tak szybko jak kilka lat temu. Jego zdaniem można będzie liczyć na 1-2 proc. wzrosty rocznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11370

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane