PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Sprzedaż piwa w tym roku spadnie o 4 proc.

Autor: Rzeczpospolita 27 kwietnia 2010 10:28

Sprzedaż piwa w tym roku spadnie o 4 proc.

W 2009 r. sprzedaż piwa zmalała w naszym kraju o ok. 10 proc. Firma Euromonitor uważa, że w 2010 r. popyt znów spadnie o 4 proc. Ale spożycie w Polsce jest nadal wyższe od średniej w regionie - podaje Rzeczpospolita.

Firma Euromonitor International szacuje, że łączna sprzedaż piwa może się zmniejszyć w tym roku w Polsce o ok. 4 proc. Natomiast Browary Polskie już w lutym nie wykluczyły niewielkiego wzrostu sprzedaży, pod warunkiem, że wiosna i lato będą ciepłe. Zdaniem części przedstawicieli branży o poprawie sytuacji na rynku świadczą wyniki z I kwartału. Według wstępnych szacunków branży sprzedaż piwa była wówczas na poziomie ubiegłorocznym.
Jak dowiedziała się „Rz", tuż przed rozpoczęciem sezonu w czołowych sieciach handlowych oraz w sklepach w największych miastach w Polsce ma się pojawić niepasteryzowana odmiana Łomży, flagowego piwa Royal Unibrew. - Chcemy wykorzystać rosnącą popularność piw niszowych w Polsce. Badania, które przeprowadziliśmy, wskazują, że konsumenci są znudzeni masowością i szukają tradycyjnych produktów - mówi Beata Pawłowska

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11396

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane