Sprzedaż wód butelkowanych wzrosła o 11 proc.

Autor: portalspozywczy.pl 17 sierpnia 2010 14:58

Sprzedaż wód butelkowanych wzrosła o 11 proc.

Z danych firmy badawczej Nielsen wynika, że spożycie wody butelkowanej dynamicznie rośnie. W bieżącym roku dynamika sprzedaży utrzymuje się na wyższym niż prognozowany poziomie. Rosną wszystkie segmenty - najszybciej wody czyste niegazowane i produkty smakowe, których bazą jest woda źródlana lub mineralna.

Jak podaje Nielsen liderem sprzedaży w kategorii wód butelkowanych zarówno w ujęciu ilościowym, jak i wartościowym pozostaje Żywiec Zdrój posiadając odpowiednio 22,8 proc. (+0,9pp vs 2009) i 32,8 proc. (+1,1pp vs 2009) udziałów w rynku (za Nielsen, Cała Polska + Stacje Benzynowe, styczeń-czerwiec 2010).

- Mamy bardzo dobre wyniki, mimo że dla całej kategorii początek roku był stosunkowo trudny w związku z niskimi temperaturami panującymi wiosną. Dynamika całego biznesu utrzymuje się na prognozowanym 15 proc. poziomie - mówi Łukasz Szkutnik, kerownik ds. rozwoju kanałów sprzedaży w Żywiec Zdrój S.A.

Producenci wody butelkowanej zgodnie podkreślają, że cała kategoria będzie nadal rosła, bo wciąż pijemy dużo mniej niż na Zachodzie Europy. Na ich wyniki bez wątpienia będą miały wpływ tegoroczne upały, chociaż uważają oni, że jeszcze za wcześnie na podsumowania, wszakże sezon się jeszcze nie skończył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10964

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane