PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Statystyczny Polak wypija rocznie 90 litrów wody butelkowanej

Autor: gazeta.pl 14 kwietnia 2012 11:37

Statystyczny Polak wypija rocznie 90 litrów wody butelkowanej

Pod względem wypijanej wody butelkowanej Polacy doganiają Europę Zachodnią - obecnie pijemy jej około 90 litrów rocznie, podczas gdy nasi zachodni sąsiedzi - 120 litrów. Okazuje się jednak, że Polacy często nie wiedzą, co piją, na przykład nie rozróżniają wody mineralnej od źródlanej - czytamy w Gazeta.pl Pieniądze.

Jak podaje serwis Gazeta.pl, rynek wody rośnie dużo szybciej niż innych napojów bezalkoholowych, np. soków. W ostatnich latach zdarzało się, że wzrost sprzedaży był dwucyfrowy. Wyjątkiem był zeszły rok, gdy ze względu na zimne lato sprzedaż spadła o 1,5 proc. (dane firmy Nielsen). Zdaniem przedstawicieli tej branży, kategoria wody ma wciąż duży potencjał z uwagi na trend prozdrowotny, wyraźnie widoczny wśród Polaków.

Według danych Państwowego Zakładu Higieny, który kwalifikuje wody przed ich wprowadzeniem na rynek, w 2011 roku 44 proc. wód to były wody mineralne, 54 proc. - źródlane, a 2 proc. - stołowe. Wśród wód mineralnych najwięcej jest tych niskozmineralizowanych (do 500 mg na litr), które nie mają specjalnie korzystnego wpływu na zdrowie - czytamy w Gazeta.pl Pieniądze.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Wojtwk doliwa 2013-09-24 13:10:39

    Fajnie pijemy tyle wody i płacimy za jej opakowanie a co dalej? Płacimy też za składowanie i wywóz pustych butelek zastan owmy sie ile kosztuje woda a ile jej opakowanie i ile my na tym tracimy a możę zaczniemy myslec o tym?

  • blog 2012-05-31 14:29:34

    Rynek wód jest w kraju ładnie zamydlony w wiadomym celu. To robota potentatów. Ludzie nie wiedzą jak pić przykładowo Muszyniankę. Więcej o rynku wód piszę na blogu.

  • running 2012-05-31 13:42:36

    W dalszym ciągu tej wody wypijamy za mało - udowadnia to stan zdrowia Polaków, ich samopoczucie i nastrój, a woda na to wpływa -TYLKO, że - woda mineralna. I tu smucą statystyki, że więcej wypijamy źródlanej a ona nie jest wodą, która dostarcza organizmowi ważnych pierwiastków. Ludzie przy zakupie bowiem kierują się znajomością marki (z mediów) a nie wiedzą na temat składu i właściwości wody. Wybierajcie wody zmineralizowane, a nawet wysokozmineralizowane czyli takie, które mają powyżej 1000 i 1500 mg składników mineralnych w litrze. Taka wartość jest zawsze podana na etykiecie, wystarczy przeczytac a wyjdzie na zdrowie :)Dla szczególnie aktywnych fizycznie (bo Ci muszą wręcz po takie wody sięgać) sugeruje wysokozmin. np. staropolankę 2000 a jeśli chodzi o mineralne (średnio) wybór jest już większy... po prostu czytajcie etykiety :)

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11370

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane