PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Tanie marki własne dominują na polskim rynku

Autor: Rzeczpospolita 16 września 2009 09:10

Polscy konsumenci wybierają w sklepach tańsze produkty. Tylko 7 proc. z nas nie zna żadnej marki własnej hipermarketów. Kupujemy żywność z ich logo, ale i produkty chemiczne - podaje Rzeczpospolita.

Rośnie popularność marek własnych. Dotąd Polacy kupowali pod nimi głównie żywność, ale teraz zyskują także produkty chemiczne. Nic dziwnego, skoro mogą być tańsze nawet o ponad 30 proc. od markowych odpowiedników - informuje Rzeczpospolita.
Jak wynika z najnowszego badania firmy Market Side, Polacy bardzo szybko się przekonali do kupowania towarów tańszych nawet o ponad 30 proc. od markowych odpowiedników.
- Zdecydowana większość sieci hipermarketów odnotowała zauważalny wzrost liczby kupujących produkty oznaczone znakiem tych sieci. Częściowo wynika to ze zwiększenia się liczby sklepów, ale większe znaczenie mają bardziej agresywna promocja i zmiana nawyków zakupowych - mówi Maciej Bartmiński, prezes Market Side.
Jak informuje Rzeczpospolita, najpopularniejsze są marki własne sieci Carrefour - kupuje je 26 proc. klientów, w przypadku Tesco liczba wskazań wyniosła 22 proc., a dla Reala 20 proc. W przypadku Carrefoura i Reala ponad 40 proc. ich klientów deklaruje kupowanie marek własnych, a w Auchan jest to 24 proc.
Carrefour oznacza swoje produkty „jedynką", w marketach Real można kupić towary „Real Quality" lub „TiP", a marką Tesco jest „Korzystny zakup" i „Value".
Wśród produktów spożywczych sprzedawanych w hipermarketach pod markami własnymi najpopularniejsze jest mleko, które regularnie kupuje 24 proc. ankietowanych, jednak to tylko 1 pkt proc. więcej niż pod koniec 2007 r., kiedy przeprowadzono pierwszą edycję badania. O ponad 10 pkt proc. wzrosła za to liczba wskazań dla produktów sypkich, jak mąka, cukier czy kasza, serów żółtych czy masła i margaryny - podaje Rzeczpospolita.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11474

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 533212

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane