PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Tesco notuje blisko 13 proc. wzrost sprzedaży

Autor: portalspozywczy.pl 16 czerwca 2009 12:47

W kończącym się 13 maja I kw. sprzedaż (za 13 tygodni) w sklepach sieci Tesco wzrosła o 12,6 proc. z wyłączeniem kosztów benzyny, a po ich wliczeniu 9,7 proc.

- Dobre wyniki przyniosły inwestycje w ofertę asortymentowa i dostosowanie jej do zmieniających się potrzeb klientów - mówi Terry Leahy, Chief Executive Tesco PLC.

Na świecie sprzedaż w sklepach Tesco wzrosła o 20,1 proc. przeliczając po aktualnym kursie wymiany walut (zaś 11,4 według stałej stopy).
W krajach Europy pomimo recesji sprzedaż wzrosła o 1,9 proc. W Stanach Zjednoczonych liczba klientów Tesco nadal rośnie, a sprzedaż skoczyła o 174 proc.

Na rodzimym brytyjskim rynku Tesco (bez kosztów paliwa i podatku VAT), osiągnęło wzrost sprzedaży like-for-like o 4,3 proc. (3,3 proc. z VAT). Sprzedaż netto w nowych sklepach wyniosła 2,8 proc, a Tesco Personal Finance kolejne 2,2 proc.

Całkowity wzrost sprzedaży (bez kosztów benzyny) to 9,3 proc. (8,3 proc. z VAT). Wraz z kosztami benzyny, całkowita sprzedaż w Wielkiej Brytanii (z podatkiem VAT) wzrosła o 5,5 proc.

W nadchodzących miesiącach Tesco chce poprawiać wynikmi sprzedaży m.in. poprzez dalsze obniżanie cen, dostosowywanie asortymentu i kontynuowanie zaplanowanego rozwoju sieci sklepów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11517

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane