W 2009 r. obroty sieci E.Leclerc wzrosły w Polsce o prawie 8 proc.

Autor: portalspozywczy.pl 10 lutego 2010 16:01

Francuska sieć hipermarketów E.Leclerc osiągnęła w 2009 r. obroty na poziomie 2,281 mld zł, jest to o 7,8 proc. więcej niż w roku 2008, kiedy to obroty sieci wyniosły 2,116 mld zł.

W 2009 roku sieć otworzyła centrum handlowe Galeria Przymorze E.Leclerc w Gdańsku z hipermarketem 9 tys. mkw. powierzchni sprzedaży i kilkunastotysięczną galerią handlową. Jest to największy obiekt eksploatowany przez sieć w Polsce.
Ponadto dobiegła końca rozbudowa hipermarketu E.Leclerc w Warszawie przy ul. Ciszewskiego, gdzie obok powierzchni sprzedaży znacznie została powiększona galeria handlowa i dobudowana czterokondygnacyjna część biurowa z przeznaczeniem na wynajem. Zgodnie z zapowiedzią o kolejnych inwestycjach sieci w supermarkety usytuowane w miastach średniej wielkości otwarto supermarket E.Leclerc w Zamościu.
Sieć E.Leclerc ma w Polsce 20 marketów, z czego 13 to hipermarkety o średniej powierzchni sprzedaży ok. 6 tys. mkw., każdy, w tym trzy w Warszawie, dwa w Lublinie i po jednym w Łodzi, Radomiu, Wrocławiu, Rzeszowie, Elblągu, Kielcach, Słupsku i Gdańsku oraz siedem dużych supermarketów o powierzchni sprzedaży ok. 2,5 tys. mkw. w Bełchatowie, Kłodzku, Nowym Targu, Tychach, Katowicach, Oleśnicy i Zamościu. Ogółem powierzchnia sprzedaży sieci E.Leclerc w Polsce wynosi ok. 91,5 tys. mkw.zaś zatrudnienie ponad 4,5 tys. osób.
Sieć ma także osiem stacji paliw zlokalizowanych na parkingach swoich marketów, dwie kolejne są w trakcie przygotowania.
W 2009 r. sieć nabyła od grupy REWE 25 supermarketów eksploatowanych dotychczas pod szyldem Billa. Sklepy te zostaną w 2010 r. dostosowane do standardów sieci i sukcesywnie zmienią szyld na E.Leclerc.
Oprócz Polski E.Leclerc prowadzi super- i hipermarkety w takich krajach jak Francja, Hiszpania , Portugalia , Słowenia , Włochy i Litwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10924

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane