W 2010 r. sklepy będą miały utrudniony dostęp do finansowania

Autor: portalspozywczy.pl 22 stycznia 2010 15:14

- 1 stycznia nastąpiła podwyżka podstawowych wynagrodzeń, co jest bazą do naliczania wszelkiego rodzaju dochodów - mówi Krzysztof Gradecki, prezes Eko Holding w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl. Według prezesa Eko Holding ilość pieniądza, która dostanie się na rynek spowoduje, że zostanie zniwelowany wpływ rosnącego bezrobocia, na wyniki sprzedaży sieci handlowych, a tym samym rok 2010 nie będzie trudniejszy niż rok 2009.


- Można sobie odmówić wielu rzeczy, ale nie przysłowiowego chleba - wyjaśnia Krzysztof Gradecki.
Jednocześnie prezes Eko Holding zaznacza, że rok 2010 będzie dla wielu operatorów handlowych czasem wyzwań. - Nadchodzące 12 miesięcy, nie będzie okresem imponującego wzrostu. Dla wielu sieci handlowych będzie to czas stagnacji i utrudnionego dostępu do finansowania. Rozwijanie się bez pieniędzy jest bardzo trudne i obarczone dużym ryzykiem szczególnie w obecnej sytuacji gospodarczej - tłumaczy Gradecki.

W skład Grupy wchodzi blisko 220 sklepów Eko, dystrybutor produktów drogeryjno-kosmetycznych Polska Grupa Drogeryjna oraz sieć franczyzowa Rabat-Detal z ponad 500 sklepami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11272

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane