REKLAMA
REKLAMA

W badaniu preferencji konsumentów zielona herbata wyprzedziła czarną

Autor: pr 16 kwietnia 2015 10:50

Wydawać by się mogło, że ulubioną i najczęściej kupowaną przez Polaków herbatą jest herbata czarna. Okazuje się jednak, że w przeprowadzonym przez „Czas na Herbatę” badaniu zajęła ona dopiero drugie miejsce. Nieznacznie wyprzedziła ją bowiem herbata zielona i to jej właśnie przypadła palma pierwszeństwa. Na kolejnych miejscach w rankingu popularności uplasowały się kolejno: herbata owocowa, czerwona, biała, rooibos oraz yerba mate.

REKLAMA

Badanie przeprowadzone przez markę „Czas na Herbatę” wykazało, że zdecydowana większość Polaków nie wyobraża sobie dnia bez wypicia przynajmniej jednego kubka herbacianego naparu. Prawie połowa ankietowanych w ciągu doby pije 3-4 filiżanki, jedna trzecia - jedną lub dwie, natomiast pozostali deklarują, że minimum to 5 lub 6 wypitych filiżanek napoju.

Badanie pokazuje, że decyzja o wyborze konkretnej herbaty najczęściej podejmowana jest spontanicznie, pod wpływem chwili, a bardzo duże znaczenie dla konsumentów ma wygląd i zapach. Potwierdzają to wyniki przeprowadzonej ankiety. Prawie wszyscy respondenci zadeklarowali, że herbatę kupują tylko w sklepach stacjonarnych, w których można obejrzeć i powąchać herbaciany susz. Co ciekawe, aromatyczne kompozycje przez wiele osób postrzegane są jako bardzo dobry upominek dla najbliższych.

Badanie preferencji zakupowych przeprowadzono w listopadzie 2014 roku na grupie 1100 klientów sieci sklepów „Czas na Herbatę” w Polsce.

 

  • Jolka 2015-04-17 09:40:59

    Z herbat bardziej lubie zielona niz czarna. Z kolei moja druga polowka pije na okraglo czarna z teekanne. Co kto lubi i tak jest tyle rodzajow herbat na naszym rynku, ze kazdy znajdzie swoj ideal. Pozdrawiam

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12704

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA