PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

W drugim półroczu br. spodziewane są podwyżki cen wieprzowiny

Autor: rp.pl 9 marca 2011 11:28

Wieprzowina może podrożeć nawet o 5 proc. - informuje rp.pl.

Zdaniem Krystyny Świetlik, ostateczna skala podwyżek cen wieprzowiny będzie zależała od tego, na ile firmy będą w stanie zarobić sprzedając mięso za granicą. Istotna będzie także siła nabywcza konsumentów.

Ta ostania może być czynnikiem spowalniającym podnoszenie cen, ponieważ realny wzrost wynagrodzeń jest mało prawdopodobny w tym roku. Firmy mogą mieć więc problem, aby w całości przerzucić na konsumentów wzrost kosztów zakupu surowca.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Marta 2011-03-10 15:59:19

    Ostatnio w listopadzie kupowałam w zakładach mięsnych półtuszę wieprzowiny (ok.30kg)po 8,50 za kg z dostawą do domu.Niedawno sprawdzałam ceny mięsa w Tesco . Nic nie kupiłam , bo uważam ,że za drogo.

    Dzisiaj nawiązałam kontakt z panią ze stoiska na bazarze. Przywiezie mi do domu po 7zl za kg z dostawą na telefon. Ja na podwyżki natychmiast reaguję i szukam gdzie taniej. Jajka już od dawna kupuję hurtem i mam w nosie paragon . Interesuje mnie ile kupię za okresloną gotówkę . Rząd doi nas bez przerwy. Szczególnie uderza w najsłabszych ekonomicznie. Sama mam leżące dziecko i bez przerwy mam podwyżki prądu, wody, gazu, pieluch itp.Żeby przeżyć trzeba kombinować. Chytry dwa razy traci. Omijak jak tylko sie da . I celowo mowie nie chcę paragonu ani rachunku.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11517

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane