W kryzysie rezygnujemy z mięsa, słodyczy i przekąsek

Autor: Detal Dzisiaj 29 września 2009 15:09

W kryzysie rezygnujemy z mięsa, słodyczy i przekąsek

Według raportu Ipsos "Trendy w zwyczajach żywieniowych Polaków. Edycja 2009" Polacy pozytywnie oceniają swój sposób odżywiania. A w roku kryzysu część z nas rezygnuje z tych produktów spożywczych, które nie są niezbędne - donosi Detal Dzisiaj.

20 proc. Polaków deklaruje, że sytuacja ekonomiczna ich gospodarstwa domowego w ostatnim roku uległa pogorszeniu. Wpłynęło to na zwyczaje zakupowe. Jak podaje Detal Dzisiaj, część konsumentów poszukuje teraz tańszych produktów, kupuje w tańszych sklepach, częściej przygotowuje potrawy bezmięsne, rezygnuje ze słodyczy czy przekąsek.
Blisko 75 proc. Polaków twierdzi, że odżywia się zdrowo lub dość zdrowo. Najważniejsze produkty spożywcze w diecie Polaków to cukier, białe pieczywo, masło, ziemniaki, warzywa i herbata czarna. Niemal wszyscy jedzą mięso (96 proc.). Ulubione rodzaje mięsa to w Polsce drób z kurcząt i wieprzowina - informuje Detal Dzisiaj.
Pomiędzy posiłkami Polacy najczęściej jedzą słodycze i owoce. Lubimy też nabiał. Jak zauważa Detal Dzisiaj, jemy przede wszystkim w domu, choć rośnie grupa osób jedzących śniadania i obiady poza domem. Systematycznie wzrasta też popularność punktów typu fast food.
Badanie zostało przeprowadzone w lipcu 2009 na reprezentatywnej próbie 820 Polaków w wieku 15 lat i więcej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11022

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane