PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

W Łódzkiem rok temu rynek alkoholu wart był 750 mln zł

Autor: Dziennik Łódzki 1 czerwca 2009 13:17

Mieszkańcy województwa łódzkiego piją coraz więcej. Dane tylko z głównych miast województwa wskazują, że w zeszłym roku wydano w nich na alkohol ponad 750 mln zł. W samej Łodzi prawie 350 mln zł - donosi Dziennik Łódzki.

Ulubionym trunkiem łodzian jest piwo. W ubiegłym roku przeznaczyli na ten cel blisko ćwierć miliarda złotych. Z danych oddziału ds. wychowania w trzeźwości Urzędu Miasta Łodzi wynika, że na drugim miejscu mieszkańcy stolicy województwa stawiają wino i wódkę - wydali na to odpowiednio 71,4 mln zł i 29,2 mln zł.

Zdaniem Leszka Wiwały, prezesa Polskiego Przemysłu Spirytusowego, spożycie alkoholu rośnie, ale producenci wódki notują straty. - Polacy piją więcej, ale przeważnie sięgają po piwo - mówi Dziennikowi Łódzkiemu Leszek Wiwała. - Aż 60 proc. sprzedawanego alkoholu to piwo. Mocne trunki dobrze sprzedawały się w latach 80., obecnie konsumenci sięgają po lżejsze alkohole.

Podobną tendencję zauważa Diana Kopycka z agencji PR Media Forum, która obsługuje Polmos z Lublina. - Konsumenci odchodzą od tzw. picia kieliszkowego - zauważa Diana Kopycka. - Preferują drinki i wódki smakowe. Odnotowujemy wzrost ich spożycia.

Tymczasem specjaliści od leczenia uzależnień zauważają, że już niemal co trzeci Polak pije niebezpiecznie, a 30 proc. kobiet nawet w ciąży nie stroni od kieliszka. Regularnie pijących przybywa z roku na rok.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11446

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 508972

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane