PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

W przyszłym roku czekają nas duże podwyżki cen piwa

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 12 kwietnia 2012 09:06

Od przyszłego roku ceny nawet najtańszych gatunków piwa mogą wzrosnąć o 10 proc. Powodem będzie droższy surowiec oraz wzrost kosztów pracy - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak informuje DGP, do tej pory 50 proc. chmielu, jaki wykorzystywały polskie browary, pochodziło z importu. Teraz producenci piwa zapowiadają, że będą zwiększać udział chmielu pochodzącego z krajowych upraw - w 2013 roku ma on stanowić 75 proc.surowca, a w kolejnych latach ponad 90 proc. Tymczasem za granicą surowiec ten można kupić taniej. Różnice w cenach między polskim a niemieckim chmielem, najczęściej obecnie używanym, wynosi od kilku do kilkunastu nawet procent.

Ponadto, drożeją także inne surowce potrzebne do produkcji piwa, jak np. słód oraz koszty pracy. W efekcie, piwo premium drożeje już od pewnego czasu o 1-2 proc. raz na kwartał. Teraz podwyżki czekają piwa najtańsze. Tu wzrosty mogą być większe.

Pocieszającym jest to, że chmiel z naszego kraju uchodzi za jeden z najlepszych nie tylko w Europie, ale i na świecie - informuje DGP

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11517

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane