PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Wartość rynku lodów przekroczyła już miliard zł i rośnie

Autor: portalspozywczy.pl/Rzeczpospolita 17 czerwca 2009 09:36

Jak wynika z danych firmy Nielsen, od lutego 2008 r. przez rok sprzedaż ilościowa lodów wzrosła w Polsce zaledwie o 0,6 proc. Warto jednak zwrócić na wartość tego rynku, która na koniec stycznia 2009 r. wynosiła już 1,13 mld zł. To o 13,1 proc. więcej niż rok wcześniej. Z danych tych można wnioskować, że kupujemy wyroby coraz droższe, o lepszej jakości.

- Coraz częściej Polacy wybierają lody z segmentu Premium i Superpremium - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Agnieszka Cisło, Senior Product Manager w dziale Lodów Nestlé Polska. Trend ten dotychczas znany był nam raczej z wysoko rozwiniętych rynków zachodnich, teraz wchodzi do Polski. -Zmieniają się zwyczaje zakupowe. Pomimo spodziewanego kryzysu Polacy pozwalają sobie na zakup produktów lepszych jakościowo, za które są w stanie zapłacić więcej - taka odrobina luksusu w granicach rozsądku - zauważa Agnieszka Cisło.

Nasze wydatki na lodowe desery powinny być o ok. 5 proc. wyższe niż w 2008 r. - szacuje natomiast cytowana przez Rzeczpospolitą firma badawcza Euromonitor International. Tempo to będzie o kilka punktów procentowych wolniejsze niż w ubiegłym roku. Jednak jego wyhamowanie to nie efekt spadku popytu na lody, ale stabilizacji cen surowców - czytamy w dzienniku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11517

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane