PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Whisky podbija Polskę. W 2011 r. spożycie trunku wzrosło o 30 proc.

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 19 października 2012 09:27

Whisky podbija Polskę. W 2011 r. spożycie trunku wzrosło o 30 proc.

Polska to jeden z najprężniej rozwijających się rynków whisky na świecie. W 2011 r. sprzedaż tej kategorii trunków w naszym kraju wzrosła o 30 proc.

Według przygotowanego przez The Interantional Wine and Spirit Research oraz Wealth Solutions raportu Polska, obok państw takich jak Rosja, Brazylia i Meksyk, jest najszybciej rozwijającym się rynkiem whisky na świecie. Na imponujący wzrost sprzedaży tego trunku wpłynęły: dobra promocja, rozwój sieci detalicznych, obniżka cen oraz zmiana upodobań samych Polaków. Dzięki tym czynnikom w 2011 r. doszło do wzrostu konsumpcji tego trunku o 30 proc. Tylko w 2012 r. mamy wypić prawie 15,5 mln litrów whisky. - Według naszych prognoz konsumpcja samej szkockiej whisky w Polsce zwiększy się o 11 mln litrów w latach 2011-2017. Będzie to wzrost o 106 proc. - mówi Piotr Poznański z The Interantional Wine and Spirit.

Spośród szkockich whisky najchętniej pijemy Ballantine'sa i Johnnie'ego Walkera. Natomiast z amerykańskich whisky Polacy najchętniej kupują Jacka Daniel'sa. Obserwuje się również ogromny wzrost zainteresowania najtańszą kategorią cenową. Dzieje się tak głównie dzięki wprowadzeniu własnych marek przez sieci dyskontowe Biedronka i Lidl. Whisky stała się w Polsce także najczęściej wręczanym prezentem biznesowym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11458

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane