PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Wiceprezes KP: Branża piwna może wciąż rosnąć

www.portalspozywczy.pl 13 lutego 2013 11:02

Branża piwna w Polsce może stale rosnąć, ale musimy nią porządnie zarządzać i stale ją budować oraz rozwijać - mówi serwisowi portalspozywczy.pl, Piotr Jurjewicz, wiceprezes Kompanii Piwowarskiej SA.

- Zastanawia mnie ta teza, która od jakiegoś czasu pojawia się w mediach, ponieważ nie widzę powodów, by rynek piwa w Polsce miał się kurczyć. Oczywiście jesteśmy na dość wysokim poziomie jeśli chodzi o spożycie na jednego mieszkańca, ale to nie jest poziom, któryby stanowił wysycenie - komentuje Piotr Jurjewicz. Jego zdaniem, jeżeli branża będzie w stanie zainteresować konsumentów swoimi produktami i zaangażować ich w świat piwa w interesujący sposób, to wzrost jeszcze nastąpi.

- Z drugiej strony, jeżeli branża pozwoliłaby na to, by zostać zdominowaną przez promocje cenowe czy walkę na ceny, to wtedy poważnie musiałaby się zmierzyć z ryzykiem kurczenia się rynku, które moim zdaniem byłoby następstwem stopniowej "komodytyzacji". I wtedy naszemu rynkowi byłoby bardzo trudno rozwijać konsumpcję na jednego mieszkańca - dodaje wiceprezes KP SA.

Tymczasem Kompania Piwowarska SA nieznacznie podniosła ceny piw pod koniec lata ub.r. Wiceprezes nie chce jednak zdradzić planów spółki związanych z politykę cenową w 2013 r. - Fakt jest jednak taki, że koszty produkcji całej branży rosną, a poziom rentowności nie jest przecież historycznie najwyższy. Te czynniki wskazują jakiś trend. Nie mogę jednoznacznie powiedzieć czy i ewentualnie o ile podniesiemy ceny - komentuje Piotr Jurjewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11609

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane