REKLAMA
REKLAMA

Wino i piwo to ulubione alkohole kobiet

Autor: portalspozywczy.pl 15 marca 2011 15:27

Alkoholem najbardziej preferowanym przez kobiety jest wino, po które sięga 43 proc. respondentek. W drugiej kolejności kobiety sięgają po piwo oraz drinki i aperitify (taki sam procent wskazań - 33 proc.) - czytamy w raporcie firmy Royal Unibrew Polska.

REKLAMA
Piwa smakowe znalazły się na trzecim miejscu - sięga po nie co czwarta Polka (25 proc. wskazań). Względnie małym zainteresowaniem uczestniczek badania cieszą się mocne alkohole: wódkę wybrało 20 proc. badanych, a koniak, gin, whisky i brandy - 19 proc.

Najmniejszą liczbę wskazań otrzymały likiery i ajerkoniaki - 5 proc. oraz nalewki - 2 proc.

Z raportu Royal Unibrew Polska wynika, że kobiety nieco rzadziej niż mężczyźni sięgają po nowości - wybiera je 39 proc. kobiet i 41 proc. mężczyzn. Najchętniej po nowości sięgają młode (18-34 l.) mieszkanki wielkich miast.

- Analizując wyniki przeprowadzonych badań można zauważyć, że na rynku napojów alkoholowych, zwłaszcza kobiecych, jest jeszcze wiele miejsce dla nowych, nieznanych trunków. Dla tych, które nie przepadają za smakiem piwa, wymyślono piwo smakowe, a te, które nie lubią wódki lub innych mocnych alkoholi - sięgają po drinki - mówi Radosław Kasyk, dyrektor marketingu Royal Unibrew Polska.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 13902

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA