PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Winogrona, jabłka i cytrusy najczęściej promowane w gazetkach handlowych

Autor: Hiper-Com 9 grudnia 2011 15:59

Winogrona, jabłka i cytrusy najczęściej promowane w gazetkach handlowych

W okresie 12 miesięcy (listopad 2010 - listopad 2011) kategoria "owoce" promowana była aż 3617 na stronach gazetek handlowych. Według danych firmy Hiper-com w czołówce najczęściej promowanych owoców znalazły się: winogrona, jabłka i cytrusy.

- Poddaliśmy analizie gazetki handlowe opublikowane w okresie listopad 2010 - listopad 2011 przez 58 sieci spożywczych, z naszych badań wynika, że największa ilość reklam poświecona została winogronom, które na stronach gazetek handlowych zaistniały aż 381 razy, co stanowi aż 11 proc. poświęconej owocom w gazetkach przestrzeni w ogóle - tłumaczy Monika Rybczak, Business Unit Manager w firmie Hiper-com.

- Zaraz za winogronami nimi na podium stanęły jabłka (11 proc.), a następnie, z nie dużo gorszym wynikiem - cytryny (10 proc.) i pomarańcze (10%). Nieco gorzej, choć wciąż wysoko, plasują się: mandarynki (7 proc.) , kiwi (7 proc.), banany (6 proc.), grejpfruty (6 proc.) - dodaje.

Jeszcze kilka lat temu awokado, mango, pomelo, a nawet kaki stanowiły novum na rynku. - Dziś owoce te na stałe weszły do oferty dostępnej w dziale owocowym - przynajmniej tak dzieje się w wielkoformatowych sklepach. Choć wciąż co jakiś czas pojawiają się nowości takie jak "cantalupe", które w ostatnich 12 miesiącach zaistniało 4 razy na łamach monitorowanych przez nas gazetek handlowych, czy „ grandilla"- 2 razy. Ciekawostką ostatnich miesięcy były również kasztany jadalne, które napotkaliśmy w gazetkach dwukrotnie - wyjaśnia Monika Rybczak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11364

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane