PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Właściciel Almy: Dla handlu kryzys dopiero się zaczyna

Autor: Gazeta Wyborcza 30 listopada 2009 09:12

Właściciel Almy: Dla handlu kryzys dopiero się zaczyna

- Dla handlu kryzys dopiero się zaczyna. Najtrudniejszy będzie przyszły rok - mówi w rozmowie z Gazetą Wyborczą Jerzy Mazgaj, właściciel sieci delikatesów Alma Matket. Jednak podkreśla, że sklepy jego sieci nie zanotowały spadków obrotów.

Szef Almy zauważa, że w gospodarce zawsze pierwsze cierpią banki. Handel jest ostatni.
- Jeszcze rok temu tylko jedna trzecia ludzi deklarowała, że ma problemy fianansowe, teraz już połowa - mówi dziennikarzom Gazety Wyborczej.
Podkreśla jednocześnie, że klienci Almy są przyzwyczajeni do luksusów, łatwo więc z nich nie zrezygnują. Jednak dużo większym wyzwaniem w czasach spowolnienia gospodarczego jest zdobycie nowych klientów - czytamy w dzienniku.
Poza tym spadły zamówienia za strony firm. - W ubiegłym roku robiliśmy setki paczek z Dom Perignon, w każdej były trzy szampany. Teraz w tej paczce jest jeden szampan - mówi Jerzy Mazgaj w Gazecie Wyborczej.
Jego firma ograniczyła plany rozwoju. Chce być w największych miastach, gdzie klienci charakteryzują się dużą świadomością konsumencką. W Trójmieście, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu właściciel sieci Alma chciałby mieć po 10-15 sklepów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11109

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane