PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Wody butelkowane dynamicznie rozwijającą się kategorią

www.portalspozywczy.pl 24 maja 2012 12:50

- Średnioroczny wzrost całej kategorii pod względem ilościowym to około 6 proc. przez ostatnie 5 lat. Ten trend powinien utrzymać się również w 2012 roku i uzależniony jest on m.in. od ciągle rosnącego zainteresowania konsumentów, którzy postrzegają wodę jako element zdrowej diety - mówi Alicja Jelec, Senior Brand Manager Kropla Beskidu.

Jak dodaje, prognozy rozwoju rynku wód butelkowanych oscylują od 3 proc. do 5 proc. jeśli chodzi o średnioroczny wzrost w latach 2013-2015 pod względem ilościowym. - Kategoria wody butelkowanej stanowiła w 2011 roku pod względem ilościowym 45 proc. segmentu napojów bezalkoholowych i kieruje wzrostem tego segmentu. Jest to w dużym stopniu spowodowane dość niską ceną wody na tle innych napojów bezalkoholowych, a także trendem dbania o swoje zdrowie, który obserwujemy już od dłuższego czasu na świecie i w Europie Zachodniej, a który dotarł do nas kilka lat temu. Moda na picie wody jest wzmacniana również przez działania edukacyjne prowadzone przez niektórych producentów - tłumaczy przedstawicielka marki Kropla Beskidu z portfolio Coca-Coli.

Jej zdaniem marki własne odpowiadają za 30 proc. rynku wód butelkowanych pod względem ilościowym. - Ostatnie 2 lata pokazują jednak, że wzrost sprzedaży wody w sieciach dyskontowych jest spowodowany również sprzedażą markowych wód butelkowanych, a nie tylko marek własnych. Markowi producenci, a szczegolnie segment "premium" rośnie zgodnie ze wzrostem rynku, a udziały tego segmetnu nie spadają - dddaje Alicja Jelec.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • blog 2012-05-24 13:33:35

    O wodach przeczytasz na blogu. Poruszam tam kwestie przede wszystkim ....zdrowotne. Szczególnie Kropli.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11517

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane