Wskaźnik koniunktury w handlu wzrósł w III kwartale o 2,0 pkt.

Autor: PAP 17 sierpnia 2012 12:51

Wskaźnik koniunktury w handlu wzrósł w III kwartale 2012 r. o 2,0 punkty kdk do plus 3,0 pkt. - podał Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH.

Wskaźnik ten jest również wyższy w porównaniu do wartości sprzed roku (wyniosła ona bowiem -0,9) oraz o 2,3 punkty w porównaniu do średniej dla tego okresu dla ostatnich dziesięciu lat (wynosi ona +0,7 punktu) - dodano w komunikacie instytutu.

Autorzy badania zwracają uwagę, że w ciągu kwartału nie uległo zmianie saldo odpowiedzi na pytanie dotyczącej zmiany ogólnej sytuacji przedsiębiorstw handlowych i pozostało ono na ujemnym poziomie.

-Pomimo nie odnotowanej poprawy, przedsiębiorstwa handlowe oceniły swoją ogólną sytuację jako dobrą (saldo odpowiedzi na to pytanie wyniosło +5,9). 23,9 proc. badanych przedsiębiorstw uznało ogólną kondycję swojego przedsiębiorstwa za dobrą, 58,0 proc. ankietowanych za średnią, natomiast 18,0 proc. za słab" - napisano.

-W III kwartale w najlepszej sytuacji były przedsiębiorstwa handlowe działające w następujących branżach: meblowej oraz sprzętu oświetleniowego, artykułów i sprzętu gospodarstwa domowego oraz RTV, jak również artykułów wielobranżowych - dodano.

Z badania wynika, że podobnie jak w poprzednim kwartale, możliwości poprawy sytuacji przedsiębiorstw handlowych ograniczały następujące czynniki: konkurencja, koszty zatrudnienia pracowników oraz niedostateczny popyt.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11008

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane