PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Wydatki na wigilijną kolację na poziomie sprzed pięciu lat

Autor: Rzeczpospolita 23 grudnia 2009 09:27

Tegoroczne wydatki na kolację wigilijną będą praktycznie takie same jak pięć lat temu. Pod warunkiem że wybierzemy tradycyjne potrawy, a zakupy zrobimy na bazarach lub w marketach - pisze Rzeczpospolita.


Za podstawowy zestaw artykułów żywnościowych, bez których nie sposób przygotować wigilijnej kolacji dla czterech osób, zapłacimy w tym roku 11,5 złotego więcej niż w 2005 r. - wynika z wyliczeń Rzeczpospolitej. Ale już praktycznie tyle samo (ok. 75 złotych i wtedy i dzisiaj), kiedy na stół podamy cytrusy czy potrawy przygotowane z mąki czy buraków. Te wszystkie towary w ostatnich latach taniały i dzisiaj kosztują mniej niż pięć lat temu.
Od kilku lat nie drożeją karpie, których Polska jest dzisiaj największym producentem w Europie. Większość warzyw i owoców, kupowanych na wigilijny stół ma ceny zbliżone do tych sprzed pięciu lat - wylicza Rzeczpospolita. Wyjątkowo kosztowne są jednak w tym roku suszone grzyby. W lecie i jesienią był ich wprawdzie dużo, ale większość z nich była robaczywa.
Musimy jednak pamiętać, że sytuacja rynkowa jest w tym roku wyjątkowa - podkreśla gazeta. Koniunktura w handlu spadła, a sklepy obawiają się podnosić ceny, nie chcąc wystraszyć klientów coraz bardziej skłonnych do szukania tańszych zamienników.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11458

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane