Wyższe ceny hurtowe jabłek i gruszek

Autor: dlahandlu.pl 14 grudnia 2010 11:26

Wyższe ceny hurtowe jabłek i gruszek

Jabłka są znacznie droższe niż rok temu. Za najwyższą klasę ekstra w ofercie hurtowej w Broniszach sklepy płacą 2,5 zł za kilogram. W ubiegłym roku średnie ceny płacone za większość odmian oscylowały wokół 1 złotego.

W ofercie hurtowej w Broniszach dostawcy mają ponad 15 odmian jabłek. Najdroższa jest odmiana Lobo i Cortland. Gruszki w porównaniu z 2009 rokiem są około 20 proc. droższe. Konferencja sprzedawana jest w opakowaniach 20 kilogramowych, średnio po 3,5 zł za kilogram.

Oferta świąteczna jest już pełna. W sprzedaży są suszone śliwki, gruszki i jabłka, chrzan, olej rzepakowy, mak i oczywiście dużo cytrusów.
Suszone śliwki kosztują od 7 do 12 zł za kilogram. Owoce wydrylowane (bez pestek) są droższe. Ceny o 50 proc. wyższe niż rok temu. Mandarynki i pomarańcze mają ceny na poziomie roku poprzedniego. W Broniszach pomarańcze w opakowaniach po 10 kg są w cenie od 3,00 do 4,2 za kg, mandarynki 2,70 do 5,5 zł za kilogram (z mandarynek najdroższa jest odmiana Klementynka). Drożej o 10-12 proc. płaci się za grapefruity (najczęściej jest to 6,5 zł za kilogram). Zdecydowanie staniały cytryny, które importerzy z Bronisz oferują w cenie od 2,90 do 3,50 czyli o 1/5 taniej niż przed rokiem.
W górę idzie cena bananów, które teraz w opakowaniach po 18 kg kosztują powyżej 4 zł za kg.

Poza tradycyjnymi owocami suszonymi jak figi czy daktyle sklepy kupują także figi świeże, szaron czyli owoc kaki, nashi oraz pamelo, które z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10924

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane