PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Wzrosną ceny wieprzowiny i wołowiny

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 5 kwietnia 2012 09:18

Z powodu wzrostu cen mięsa wieprzowego i wołowego można spodziewać się zmiany diety Polaków, którzy zamiast mięsa czerwonego będą wybierali drób, przetwory mleczne i zbożowe, owoce i warzywa. Dzięki spodziewanym spadkom cen niektórych produktów, wydatki Polaków na żywność mają szansę w tym roku spaść - podaje Dziennik Gazeta Prawna.

Spodziewany jest zwłaszcza wzrost cen wieprzowiny i wołowiny, odpowiednio o 4-5 proc. i 5-6 proc. Sprzyjać to będzie zmniejszeniu konsumpcji tych wyrobów. Zamiast mięsa czerwonego, Polacy chętniej sięgną po drób, czy przetwory mleczarskie. Spadek cen tych ostatnich oczekiwany jest w związku z ograniczeniem popytu w krajach Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu, które doświadczają spowolnienia gospodarczego - informuje DGP.

Z kolei ceny owoców i warzyw obniżą się dzięki spodziewanym wysokim zbiorom. Umocnienie złotego będzie natomiast sprzyjać potanieniu owoców południowych. Wszystkie te zmiany mogą spowodować, że wydatki na żywność w naszych budżetach domowych mogą spaść po tym, jak w ubiegłym roku zwiększyły się o 0,2 pkt proc., do 24,2 proc. - czytamy w DGP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11199

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 508972

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane