PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Wzrost cen żywności na świecie, w Polsce niewielkie podwyżki

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 7 stycznia 2011 09:20

Według najnowszych danych Organizacji Narodów Zjednoczonych pod koniec ubiegłego roku wskaźnik obejmujący ceny 55 podstawowych produktów spożywczych osiągnął poziom 214,7 punktów. Najwyższy od początku lat dziewięćdziesiątych, od kiedy ONZ prowadzi badania. W Polsce żywność też drożeje, ale zdaniem ekspertów znacznie wolniej niż na światowych rynkach - podał Dziennik Gazeta Prawna.

 W maju ubiegłego roku Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej oceniał, że w całym 2010 roku ceny żywności wzrosną maksymalnie o 4 proc. Jednak już we wrześniu eksperci skorygowali prognozę w górę do 5 proc. - Żywność w Polsce drożeje średnio co roku o 5 - 6 proc. To naturalny proces wynikający ze wzrostu cen energii, transportu, nawozów sztucznych czy kosztów pracy - mówi Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • niko 2011-01-24 12:31:51

    jak najmniej kupowac zywnosci.Wrocic do dawnej kultury jedzenia,obyc sie minimem,to beda musieli ceny obnizac.Europa jest ,juz przejedzona,opasiona wrecz.Pomyslec jak w strefie Gazy zyja,to my mamy dobrze.Tam dzieci gloduja a obok buduja mur i sie smieja.tak wyglada prawda,bojkotujmy tych imperialistow co nam zycie utruidniaja,wszyscy wiedza dokladnie o kogo tu chodzi!

  • yxq 2011-01-24 12:20:23

    nidlugo juz nie bedzie stac ludzi na nic.I kto do tego dazy ,naturalnie spekulanci,bo napewno nie orawdziwi Polacy,a tych nie Polakow jest az za duzo u nas.Czas zrobic porzadek z tym badziwiem.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11493

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane