PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Wzrosty sprzedaży detalicznej

Autor: www.dlahandlu.pl 26 listopada 2012 10:29

Wzrosty sprzedaży detalicznej

Po spadku odnotowanym przed miesiącem, w październiku br. sprzedaż detaliczna ukształtowała się na poziomie nieco wyższym niż przed rokiem (o 0,5%, wobec wzrostu o 6,8% w październiku ub. roku) - podał GUS.

Podobnie jak w poprzednich miesiącach, wysoki wzrost sprzedaży notowano w grupach: „pozostała sprzedaż detaliczna w niewyspecjalizowanych sklepach" (o 17,6%) oraz „meble rtv, agd" (o 14,4%).  Spadek utrzymał się w dwóch największych grupach, tj. w żywności, napojach i wyrobach tytoniowych oraz paliwach stałych ciekłych i gazowych (odpowiednio o 3,0% i o 0,9%).

W okresie styczeń-październik br. sprzedaż detaliczna była o 3,3% wyższa niż w analogicznym okresie ub. roku (przed rokiem odnotowano wzrost o 7,9%).

Sprzedaż hurtowa w przedsiębiorstwach handlowych w październiku br. była wyższa niż przed rokiem o 7,0%, a w przedsiębiorstwach hurtowych o 10,8%. W okresie styczeń-październik br. sprzedaż hurtowa wzrosła o 5,3%, w tym w przedsiębiorstwach hurtowych o 8,4%. 

W listopadzie br. ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym jest oceniany nieco mniej negatywnie niż w poprzednim miesiącu. Poprawiły się pesymistyczne oceny przedsiębiorstw mikro, małych oraz średnich, przy nadal korzystnych ocenach jednostek dużych. Lepiej niż przed miesiącem, ale nadal negatywnie oceniają koniunkturę jednostki z branży „pojazdy samochodowe", „artykuły gospodarstwa domowego" oraz „żywność". 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11199

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 508972

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane