PARTNER PORTALU Partner portalu: Herosi Polskiej Przedsiębiorczości

Zdrożeją maliny i grzyby

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 24 września 2010 11:44

Zdrożeją maliny i grzyby

Preferencyjne stawki podatku od towarów i usług m.in. na jagody i grzyby leśne wzrosną od 1 stycznia 2011 r. z 3 do 5 proc. Niższe natomiast będą stawki na niektórą żywność przetworzoną - czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.

 Dotyczy to nieprzetworzonej żywności, w tym m.in. jagód, owoców z rodzaju Vaccinium, czyli borówek (z wyłączeniem owoców kiwi), a więc np. malin, jeżyn, morw i owoców mieszańców malin z jeżynami. Zmiana ta zostanie wprowadzona na stałe, a nie na trzy lata.

Wyższą stawką VAT zostaną obłożone również takie produkty jak: grzyby, jagody i orzechy jadalne, dziko rosnące w lesie, a także jadalne oleje i tłuszcze zwierzęce i roślinne, a więc np. margaryna. Więcej zapłacimy też za produkty przemiału zbóż (z wyłączeniem śruty), a więc za: ryż łuskany oraz częściowo lub całkowicie mielony i łamany, mąki ze zbóż i pozostałych roślin, kasze, otręby i inne.

Osoby, które kupują gotowe posiłki i dania na bazie mięsa, ryb, warzyw lub wyrobów mącznych oraz pizzę zamrożoną, również odczują zmianę stawek podatku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • k 2010-09-27 21:21:08

    k

  • k 2010-09-27 21:21:05

    k

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9308

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 923188
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane