PARTNER PORTALU Partner portalu: Herosi Polskiej Przedsiębiorczości

Zmieni się logo rolnictwa ekologicznego na paczkowanych eko produktach

Autor: www.dlahandlu.pl 19 marca 2012 13:10

Zmieni się logo rolnictwa ekologicznego na paczkowanych eko produktach

Od 1 lipca 2012 r. musi znajdować się na paczkowanych produktach ekologicznych, wyprodukowanych przez producentów państw członkowskich UE - poinformowało Ministerstwo Rolnictwa.

Nowe logo pojawiło się 1 lipca 2010 r. Przez dwa lata trwał okres przejściowy, w którym producenci mogli używać także starego oznakowania. Wraz z dniem 1 lipca 2012 okres przejściowy kończy się.

Oprócz nowego logo na etykiecie żywności ekologicznej powinny znaleźć się również: nr identyfikacyjny upoważnionej jednostki certyfikującej, który powinien znaleźć się w polu wizualnym unijnego logo produkcji ekologicznej oraz nazwa i adres producenta, przetwórcy lub sprzedawcy - miejsce pochodzenia powinno być umieszczone bezpośrednio poniżej numeru identyfikacyjnego.

Miejsce w którym wyprodukowano ekologiczne surowce rolne, wchodzące w skład produktu, należy wskazać w następujący sposób: "Rolnictwo UE", jeśli surowiec rolny pochodzi z terenu UE; "Rolnictwo spoza UE", jeśli surowiec rolny pochodzi z krajów trzecich. "Rolnictwo UE/spoza UE", jeśli część surowców pochodzi z terenu UE, a część z krajów trzecich.

Unijnemu logo produktów ekologicznych mogą towarzyszyć elementy graficzne lub tekstowe odnoszące się do rolnictwa ekologicznego, pod warunkiem, że nie zmieniają one ani nie modyfikują samego logo. Zasada ta dotyczy także prywatnych i krajowych logotypów rolnictwa ekologicznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9726

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 923188
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane