PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Avita chce być siecią ogólnopolską z 280 sklepami

www.portalspozywczy.pl 3 maja 2012 19:13

Avita chce być siecią ogólnopolską z 280 sklepami

- W 2012 i 2013 planujemy przyłączyć do naszej sieci blisko 200 nowych sklepów z terenu całej Polski - mówi Marcin Rogatko, szef działu rozwoju sieci Avita. Dzięki ambitnym planom rozwoju Avita z sieci regionalnej chce wkrótce zostać operatorem ogólnopolskim.


- W 2012 i 2013 planujemy przyłączyć do naszej sieci blisko 200 nowych sklepów z terenu całej Polski - mówi Marcin Rogatko, szef działu rozwoju sieci Avita.
Obecnie w sieci działa ponad 80 sklepów, głownie na południu Polski. Spółka stale poszukuje partnerów w innych województwach, m.in. śląskim, opolskim, łódzkim czy dolnośląskim. W ubiegłym roku zostały też otwarte sklepy w Częstochowie i Kielcach. Ostatnie miesiące przyniosły przyspieszenie inwestycji. - W tym roku do naszej sieci zostało przyłączonych 14 sklepów z terenów województw małopolskiego, śląskiego oraz opolskiego - dodaje Marcin Rogatko.

Firma zakłada, że do końca tego roku do sieci przystąpi około stu placówek.

Operator chce nie tylko przyłączać pojedyncze placówki handlowe, ale rozmawia także z właścicielami niewielkich sieci handlowych. - Jak najbardziej są prowadzone rozmowy na temat przyłączania innych mniejszych sieci - mów szef działu rozwoju sieci Avita. Nie chce jednak zdradzić kiedy rozmowy mogą zostać sfinalizowane.

- Naszą ideą jest jednoczyć niezależnych kupców tak, aby stali się znaczącą siłą w handlu detalicznym w kraju - dodaje. Jednak jak zaznacza, dużym problemem jest silnie nasycony rynek, czyli bardzo duża konkurencja różnych systemów franczyzowych i sieciowych.

Avita chce integrować w ramach sieci sklepy ogólnospożywcze średniego i dużego formatu oraz sklepy specjalistyczne - monopolowe. - Obserwujemy obecnie tendencję konsolidacji w handlu detalicznym na ogromną skalę, która jest obroną przed inwazją sklepów wielkoformatowych z kapitałem zagranicznym - podsumowuje Marcin Rogatko.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • G.Tera 2012-05-08 14:11:06

  200 nowych sklepów? Czyżby nowa konkurencja dla ogólnopolskich sieciówek?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,38

 • Śr

  4,76

 • Min

  2,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane