Ekspert: Zakaz handlu w niedziele zmieni sposób zarządzania łańcuchem dostaw

www.portalspozywczy.pl 7 grudnia 2017 12:44

Ekspert: Zakaz handlu w niedziele zmieni sposób zarządzania łańcuchem dostaw Andrzej Wojciechowicz, szef firmy doradczej FMCG Business Consulting, fot.PTWP

Jeśli ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele przejdzie cały proces legislacyjny, wpłynie nie tylko na handel detaliczny. – Zmieni się również sposób zarządzania łańcuchem dostaw – mówi dla serwisu portalspozywczy.pl Andrzej Wojciechowicz, szef firmy doradczej FMCG Business Consulting.

– Handel zaopatrywany przez własne centra dystrybucyjne, bądź też zlecone usługi logistyczne jest znaczącym usługodawcą dla firm logistycznych lub transportowych. Własne systemy zaopatrzenia poprzez magazyny centralne w większości generują zlecenia dla firm transportowych. Tak najczęściej zorganizowane są struktury zaopatrzenia sieci sklepów zintegrowanych i sieci franczyzowych – mówi Andrzej Wojciechowicz, szef firmy doradczej FMCG Business Consulting.

– Innym rozwiązaniem może być zlecenie pełnej usługi logistycznej łącznie z usługą magazynową i przygotowaniem towarów do wysyłki według specyfikacji zamówień sklepów. Rozwiązanie to często stosują również związki franczyzowe nie związane z wielkimi sieciami handlowymi. W tym wypadku tracimy 24 godziny na procesy przyjęcia towarów i przygotowania wysyłki. Zwiększamy tym samym zapas magazynowy i obniżamy rotację produktów – tłumaczy ekspert.

– Z kolei niezależni, mali przedsiębiorcy jak również niektóre, niezależne od wielkich sieci handlowych, związki franczyzowe zaopatrują się w przedsiębiorstwach hurtowych, które to odpowiedzialne są za 28% całego zaopatrzenia handlu detalicznego. Częściowa utrata sprzedaży przez przedsiębiorstwa handlowe objęte zakazem handlu w niedzielę skutkować będzie zmniejszeniem zleceń na usługi odpowiednio do obsługiwanego rodzaju i modelu handlowego – dodaje.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane