Prezes Lidla zaprasza premiera Morawieckiego na zakupy

Autor: Money.pl 13 stycznia 2018 16:33

Prezes Lidla zaprasza premiera Morawieckiego na zakupy Na zdj. premier Mateusz Morawiecki, Fot. PTWP

Prezes Lidla pisze list do polskiego premiera - dowiedział się money.pl. Maksymilian Braniecki zachęca Mateusza Morawieckiego do zakupów w jego sklepie i przekonuje, że supermarket wspiera polskich producentów. To odpowiedź na piątkowe słowa premiera, który stwierdził, że zagraniczne sieci handlowe minimum raz w miesiącu powinny organizować tydzień polski.

Szef Lidla przekonuje, że sieć od lat wspiera polskie firmy i z nimi współpracuje.

LIST OTWARTY

,,Szanowny Panie Premierze,

Chciałbym odnieść się do informacji podanych 12 stycznia br. Przede wszystkim dziękuję, że tak jak firmaLidl Polska docenia Pan polskich producentów. Firma Lidl Polska od lat realizuje politykę wspierania lokalnych przedsiębiorców, polskiego rolnictwa oraz polskiej gospodarki.

Pragnę zwrócić Pańską uwagę, że sprzedaż artykułów spożywczych od polskich producentów stanowi ponad 70 proc. obrotu firmy Lidl Polska. Zatem mogę stwierdzić, iż każdy tydzień w sklepach naszej sieci to "tydzień polski". Współpracujemy zarówno z liderami rynku, takimi jak np. Grupa Maspex, Grupa Mlekovita, Food Care, SM Mlekpol, Tarczyński, POLMLEK, Van Pur, oraz z mniejszymi firmami o wieloletniej tradycji, takie jak np. OSM Piątnica, OSM Koło, OSM Łowicz, Średzka Spółdzielnia Mleczarska Jana, OSM Czarnków czy Piekarnia Novel. Mamy takie grupy asortymentowe w których 100 proc. asortymentu dostarczają nam polscy producenci - np. całe świeże mięso (marka Rzeźnik).Współpraca z polskimi dostawcami jest dla nas priorytetowa i jest podstawą naszego wspólnego sukcesu.

Stawiamy nacisk na polskość i lokalność naszej oferty, dlatego dążymy do tego, aby w sklepach nie zabrakło produktów charakterystycznych dla danego regionu. W styczniu br. rozpoczęliśmy kampanię, w której dziękujemy dostawcom za trud włożony w produkcję oraz uprawę warzyw i owoców, które trafiają na "Ryneczek Lidla". Jednocześnie chcemy pokazać tradycję oraz najwyższe standardy, z jakimi są uprawiane. Szerokie grono polskich dostawców warzyw i owoców, dzięki którym "Ryneczek Lidla" nieustannie oferuje konsumentom świeże i sprawdzone produkty to między innymi: BIO Farma Świętokrzyska z Ćmielowa, Nowalijka z Piotrkowa Trybunalskiego, Sad Rajpol z Wólki Łęczeszyckiej, Gospodarstwo rolne Cichowlas ze Staniszewa, Gospodarstwo rolne Onix z Zakrzewa czy Gospodarstwo Nowacki z Ociąża.

 • ciekawski 2018-01-22 13:08:11

  Mam nadzieję, że ta cała sytuacja nie przejdzie bez echa i polskie produkty będą odpowiednio promowane. Lidl czy Biedronka polskie nie są więc będą sprzedawać to co im się podoba i raczej premier na to nie wpłynie, ale dziwi mnie że Orlen do tej pory naszej polskiej cisowianki nie sprzedaje. Uważam, że polscy przedsiębiorcy powinni się nawzajem wspierać chociażby przez solidarność narodową.

 • JAN 2018-01-16 21:23:45

  Głosowałem na PIS bo miał ...i mieliśmy wielką nadzieję że Niemcy Portugalia i inne Faszystowskie szkodzące Polsce zakupy pójdą na bruk..Panie Morawiecki ani mi się waż jechać do Lidla czy innego SZATAŃSKIEGO ZŁA.

 • PK 2018-01-15 15:35:18

  2 lata dobrej zmiany, a nadal nie spowodowali, że polski kapitał wykupił udziały w JM czy od Schwarza.

ZOBACZ WSZYSTKIE (13)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,98

 • Śr

  4,77

 • Min

  3,31

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5323

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane