2% Polaków nie je mięsa i ryb

www.portalspozywczy.pl 10 stycznia 2017 14:32

2% Polaków nie je mięsa, w tym także mięsa z ryb. Trzy najczęstsze powody, dla których osoby decydują się na wyłączenie mięsa z diety to: pobudki moralne (45%), smak mięsa (31%), powody zdrowotne (20%) - wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster.

Osoby które jedzą mięso, uważają natomiast, że wegetarianie wykluczają mięso z diety, ponieważ jest to modne (51%), z powodów zdrowotnych (46%) oraz z pobudek moralnych (43%).

Wśród osób jedzących mięso, 11% rozważa rezygnację z niego. Zdecydowanie częściej są to kobiety.

Osoby, które nie chcą zrezygnować z jedzenia mięsa, podają następujące przyczyny: bo im smakuje (77%), brak poczucia potrzeby rezygnacji (64%), jedzenie mięsa jest naturalne (53%), obawa przed niedoborem białka (23%), jest to niezdrowe (14%), zwierzęta są po to by je jeść (7%), temat cierpienia zwierząt jest “rozdmuchany” przez media (6%).

Jeśli osoby jedzące mięso, rozważałyby wykluczenie z diety mięsa, zrobiłyby to z zalecania lekarza (47%). Prawie połowy osób jedzących mięso (48%) nikt nie jest w stanie skłonić się do zastanowienia nad rezygnacją z niego.

51% osób niejedzących mięsa, przyznaje, że zdarza im się być obiektem żartów z racji swojej diety. Do żartowania z wegetarian przyznaje się natomiast zaledwie 17% mięsożerców a zdecydowanie częściej przyznają się do tego mężczyźni.

Wegetarianie zdecydowanie częściej (70%) uważają, że osoby wykluczające z diety mięso dostarczają organizmowi dostateczną ilość białka.

Osobom jedzącym mięso znacznie trudniej jest określić czy dieta wegetariańska jest droga (40% odpowiedzi trudno powiedzieć). Znacznie częściej (67%) osoby wykluczające mięso z diety uważają, że dieta wegetariańska nie jest droga. Zarówno zdaniem wegetarian jak i osób jedzących mięso, dieta wegetariańska nie jest trudno dostępna.

Portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane