PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

5 proc. Polaków odsprzedaje niechciane prezenty

Autor: Rzeczpospolita 31 grudnia 2014 09:29

Z badania TNS dla serwisu ogłoszeń lokalnych OLX wynika, że co czwarty Polak w zderzeniu z niechcianym prezentem czuje się bezradny i nie wie, co z nim zrobić. 24 proc. uważa, że prezentu nie wypada oddawać i składuje je w domu, garażu lub piwnicy. Jednak ponad połowa z nas decyduje się na nadanie prezentom drugiego życia - 26 proc. przekazuje znajomym, którym dana rzecz się podoba, zaś 19 proc. puszcza w „prezentowy obieg" z nadzieją, że prezent do nich nie wróci. 7 proc. przekazuje potrzebującym, zaś 5 proc. decyduje się na odsprzedanie niechcianych przedmiotów - pisze "Rzeczpospolita".

Ruch w serwisie OLX.pl wzrasta w ostatnim tygodniu grudnia średnio o ok. 30 proc. W sprzedawaniu nietrafionych prezentów przodują województwa dolnośląskie i lubuskie (36 proc.), a także mazowieckie i małopolskie (34 proc.). Najniższy wzrost notuje województwo podlaskie (25 proc.).

Tymczasem tylko co trzeci Polak nie ma oporów w przekazaniu swoich prezentowych preferencji bliskim tak, by prezent był w 100 proc. trafiony. Prawie połowa woli zaskoczenie i chce dostać niespodziankę. Z badania wynika, że w większości Polacy są ze swoich prezentów zadowoleni - 35 proc. zawsze, 47 proc. - niemal zawsze. Tylko 15 proc. przyznaje, że bywa różnie - raz lepiej, raz gorzej. Pechowców, dla których nietrafiony prezent to standard, jest „na lekarstwo" - to raptem co setna osoba.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • marta 2014-12-31 14:39:21

  Ja jestem praktyczna.Lubię otrzymywać to czego w domu nigdy za dużo, bo się zużywa.Choćby zwykła kuchenna ściereczka.Nie lubię żadnych pierduł,bo to tylko zagraca mieszkanie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,89

 • Śr

  3,30

 • Min

  1,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane