58 proc. konsumentów porównuje ceny w różnych sklepach

Autor: www.dlahandlu.pl 21 listopada 2016 12:55

58 proc. konsumentów porównuje ceny w różnych sklepach fot. shutterstock

Komunikacja marketingowa w handlu detalicznym ma ogromny wpływ na decyzje zakupowe. - Kiedy zapytaliśmy kupujących, co wpływa na ich wybory, okazało się, że promocje są decydującym czynnikiem. Najwięcej respondentów (44 proc.) wskazywało na wpływ informacji umieszczonych bezpośrednio na regałach sklepowych, z kolei 41 proc. na estetykę witryn sklepowych oraz dostępność próbek produktów - podaje Gfk.

Innym czynnikiem kształtującym popyt konsumentów, który w handlu był i jest zawsze obecny, a w czasach transparentności wymuszonej przez internet staje się często jedyny i podstawowy, jest cena towaru lub usługi. Fakt ten nieuchronnie prowadzi do nasilenia promocji w celu przyciągnięcia coraz to liczniejszej grupy osób poszukujących atrakcyjniejszych cen. Ponad połowa wszystkich kupujących (58 proc.) deklaruje, iż porównuje ceny w różnych sklepach, co jest wyraźnym sygnałem, iż cena jest decydującym czynnikiem prowadzącym do zakupu.

- Zatem komunikat jest jasny – my konsumenci jesteśmy bystrzejsi, zwracamy baczną uwagę na promocje i informacje, więc wy, sprzedawcy, musicie się dostosować do naszych wymagań i nowych okoliczności prowadzenia biznesu - podsumowuje Gfk.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • tajemniczy klient 2016-11-29 19:53:05

  A firmy nie porównują cen między sobą albo lokalizacją sklepu czytaj supermakiety żeby utrzymać się na rynku i nie zbankrutować

 • Ola 2016-11-29 11:35:02

  Dla mnie najważniejsze są ceny. Lokalizacja na drugim miejscu. Ważne są też promocje. W Niemczech cały czas są promocje. Masło irlandzkie, kawa , karma dla kotów cukier (2kg za 0,99 Euro), mąka .i wiele innych regularnie przywożę z Niemiec. Do 40 kg nie dopłacam do bagażu. Jedynie co mnie zaskoczyło ostatnio w Niemczech to podwyżka cen masła klarowanego (Butterschmalz) o 1 Euro na 1/2 kg .. Dlatego to ostatnie kupuję teraz w Polsce.

 • Michał 2016-11-21 13:51:33

  Nie jest to prawda - nr jeden we wszystkich badaniach jest lokalizacja sklepu.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,98

 • Śr

  7,30

 • Min

  4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane