PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

72 proc. klientów kupuje sprzęt RTV/AGD w sklepach stacjonarnych

Autor: dlahandlu.pl 2 września 2014 10:33

Mimo rosnącej popularności sklepów internetowych zdecydowana większość klientów (72 proc.) sprzęt RTV/AGD i komputerowy kupuje w sklepach stacjonarnych. Najważniejszą cechą sklepu, niezależnie od tego czy jest to sklep stacjonarny czy internetowy, jest dobra cena poszukiwanego produktu - wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

Klienci wybierając miejsce zakupu sprzętu RTV/AGD i komputerowego zwracają uwagę przede wszystkim na cenę - to najważniejsze kryterium wyboru sklepu. Ważnym czynnikiem jest też dostępność poszukiwanego produktu. O ile jednak w przypadku sklepu stacjonarnego istotna jest bliskość położenia, o tyle w przypadku sklepu stacjonarnego - niezwykle istotne jest zaufanie do sklepu.

 

- Klienci, którzy decydują się na zakup sprzętu RTV/AGD w Internecie robią to przede wszystkim ze względu na cenę. Mimo, iż w przypadku sklepów stacjonarnych cena również jest najistotniejszym kryterium wyboru to jednak jej przewaga nad pozostałymi kryteriami nie jest tak duża jak w przypadku sklepów internetowych. Handel internetowy umożliwił w zasadzie każdemu konsumentowi zakup produktu niemal w dowolnym sklepie. Dzięki temu również mieszkańcy mniejszych miejscowości, w których często nieobecne są duże sieci, mają możliwość skorzystania z jak najkorzystniejszej ceny produktu, który zamierzają kupić - mówi Agnieszka Doktorska z ARC Rynek i Opinia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    19,20

  • Śr

    11,63

  • Min

    9,07

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane