Aktualne ceny owoców i warzyw w hurcie

Autor: Bronisze 18 czerwca 2014 12:41

Truskawki nie będą już tańsze, a kolejne dni mogą przynieść wzrost cen, jak będą się kończyć owoce z głównego zbioru. Ceny w połowie czerwca 2014 r są na poziomie cen z ubiegłego roku, od 2 do 3,5 zł za kilogram (ceny hurtowe) - podały Bronisze.

Mamy teraz przerwę wegetacyjną pomiędzy odmianami czereśni, mówią specjaliści Rynku Hurtowego Bronisze. Kończy się Burlat, (wczesna wieloowocowa odmiana, owoce ciemne bordo), a dostawy odmiany Vega i Summit są jeszcze niewielkie (duże sercowate owoce, żółte, z dużym różowym lub czerwonym rumieńcem). Czekamy na pierwsze partie odmiany Poznańska. Ceny hurtowe czereśni wahają się od 5 do 12 zł za kilogram (opakowanie jednostkowe od 10 kg).

 

Wszystko wskazuje, że czereśni będzie w tym roku mniej, że względu na przymrozki na początku maja, które uszkodziły w niektórych rejonach kraju kwiaty i wczesne zawiązki owoców.

W związku z tymi uszkodzeniami przewiduje się zmniejszenie ilości owoców także w plantacjach borówek amerykańskich, sadach wiśniowych, morelowych i brzoskwiniowych.

Wcześniej niż rok temu trafiły do sprzedaży leśnie jagody. Obecnie w ofercie Rynku Hurtowego Bronisze, cena kilograma waha się 12 do 15 zł za kilogram, w ubiegłym roku te owoce były dwukrotnie droższe. Owoce sprzedawane są w łubiankach 2,5 kilogramowych. Maliny i borówki amerykańskie pochodzą z upraw pod osłonami. Pierwsze dostawy tych owoców z upraw polowych, mogą pojawić się w przyszłym tygodniu.

Zbliża się sezon arbuzowy. Teraz owoce sprowadzane są z Grecji, Włoch i Hiszpanii. W przyszłym miesiącu spodziewane są arbuzy z Ukrainy. Cena kilograma tych owoców waha się pomiędzy 2,2 a 3,30 zł za kilogram (w ofercie hurtowej Rynku Hurtowego Bronisze).

 

Ceny krajowych warzyw: fasoli szparagowej, bobu, młodej marchwi, młodych ziemniaków odmiany Irga oraz młodej kapusty są niższe niż rok temu. Fasola szparagowa o 40%, (cena hurtowa od 7 do 10 zł za kg), bób jest w cenie od 6,5 do 8 zł za kilogram (w ofercie hurtowej), to o połowę mniej niż rok temu. Także kapusta kosztuje połowę tego ile płacono za to warzywo w 2013 roku. Teraz cena hurtowa waha się od 1,35 do 2 zł za główkę. Młode ziemniaki od 86 groszy do 1,10 zł za kilogram w opakowaniach jednostkowych po 10 kilogramów. Cena importowanych z Cypru ziemniaków zrównała się z cenami krajowych. W ubiegłym roku młode krajowe ziemniaki były trzykrotnie droższe.

 

Niestabilna podaż kalafiorów spowodowała huśtawkę cen. Sklepy płacą za sztukę od 1,5 zł do 4 zł. W ostatnim tygodniu zdrożały pomidory do poziomu 25-32 zł za 6 kg czyli od 4,20 zł do 5,30 zł za kilogram. Ogórki do kwaszenia są droższe niż rok temu od 15 do 20% i w ofercie hurtowej sprzedawane są w cenie od 2,85 do 3,50 zł za kilogram.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5323

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane