Badanie: 85 procent Polaków nie czuje różnicy pomiędzy smakiem masła i margaryny

www.portalspozywczy.pl 16 sierpnia 2016 12:17

Płeć oraz deklarowane preferencje w stosowaniu masła lub margaryny nie mają wpływu na rozpoznawalność tych produktów podanych na kanapkach - to główny wniosek płynący z badania przeprowadzonego w ramach kampanii „Poznaj się na tłuszczach”.

85 proc. Polaków nie zauważa różnicy pomiędzy smakiem masła i margaryny  na  kanapkach - wynika z badania przeprowadzonego w ramach kampanii „Poznaj się na tłuszczach”. Celem badania było sprawdzenie preferencji masło vs. margaryna oraz wiedzy Polaków na temat wspomnianych produktów do smarowania pieczywa. 

50 proc. Polaków deklaruje, że przy wyborze produktu do smarowania pieczywa kieruje się smakiem, co trzecia osoba bazuje w tej kwestii na własnych przekonaniach. Polacy prześcigają się 
w argumentach o to, który z produktów jest zdrowszy i smaczniejszy. Z tego powodu organizatorzy kampanii „Poznaj się na tłuszczach” podjęli wyzwanie i sprawdzili, jak rzeczywiście wygląda wyobrażenie i wiedza Polaków na temat masła i margaryny.

Zwolennicy obu produktów zostali poddani eksperymentowi blind test, podczas którego każdy z nich otrzymał do spróbowania dwie identyczne kanapki  - jedna posmarowana masłem, druga margaryną. Aż 85 proc. osób spontanicznie, nie zauważyło między nimi żadnej różnicy, blisko 10 proc. wskazało na różnicę, która rzeczywiście nie istniała (np. inne pieczywo), a tylko 5 proc. osób wskazało na tym etapie badania na różnicę w  smarowidle. Co więcej, po wyraźnej sugestii, że kanapki różnią się, nadal tylko niewielki odsetek -  7,3 proc. osób zwróciło uwagę na różnicę w produkcie, którym posmarowane zostały kanapki.To pokazuje, że deklarowane przez wiele osób preferencje smakowe w wyborze masła i margaryny są mitem.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    10,50

  • Śr

    6,94

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane