Badanie: Na świąteczne prezenty wydamy nie więcej niż 500 zł

Autor: pr 2 grudnia 2015 12:22

Na prezenty, które kupimy bliskim z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, większość z nas wyda nie więcej niż 500 zł. Tak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Okazje.

Nieco zaskakujące wydają się wyniki raportu mówiące o tym, kiedy zaczynamy planowanie świątecznych zakupów. Obserwując oblężenie galerii handlowych na kilka dni przed świętami, wydawać by się mogło, że wybieranie prezentów zostawiamy na ostatnią chwilę. Okazuje się jednak, że 37% ankietowanych robi to aż miesiąc przed Wigilią, a 27% na 2-3 tygodnie przed. Do poszukiwania idealnych upominków dla bliskich w ostatniej chwili lub 2-3 dni wcześniej przyznało się jedynie 3% badanych.

Na pierwszym miejscu listy podarunków, które planujemy dać najmłodszym członkom rodziny, znalazły się gry planszowe. Wskazało je 37% respondentów. Bardzo popularne okazały się również zabawki edukacyjne (35%).

Dorosłym członkom rodziny, partnerom lub przyjaciołom, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, najczęściej planujemy sprezentować perfumy. Ten pachnący podarunek wskazało 37% respondentów. Popularnymi prezentami są również artykuły spożywcze (35%), książki (33%) i ubrania (33%). Dosyć często bliskim pozostawiamy pod choinką także biżuterię (23%) oraz dodatki i akcesoria, takie jak paski, krawaty czy torebki (20%).

Zdecydowana większość badanych na pojedynczy prezent planuje wydać nie więcej niż 100 zł (63%). 22% ankietowanych jest w stanie przeznaczyć na ten cel od 100 do 299 zł, a 6% od 300 do 499 zł. Deklaracja wyższych kwot pojawiła się jedynie wśród nielicznych uczestników badania. Niecałe 2% planuje kupić prezent, którego cena będzie się mieścić w przedziale 500 – 999 zł, tyle samo wyda 1000 zł i więcej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane