Badanie: Najbardziej przepłaca się za wodę mineralną i przyprawy

Autor: wyborcza.biz 29 lipca 2013 13:59

Badanie: Najbardziej przepłaca się za wodę mineralną i przyprawy

Najbardziej nie opłaca się kupować drogiej wody mineralnej i przypraw - wynika z danych serwisu Business Insider, który sporządził listę produktów, za które klienci sklepów w USA najwięcej przepłacają w czasie codziennych zakupów - podaje wyborcza.biz.

Średnia marża na butelce wody mineralnej wynosi ok. 4 tys. procent! Zamiast kupować kolejne zgrzewki, serwis radzi zainstalować maszynę do filtrowania wody we własnym domu (jej koszt to ok. 100 dolarów).

To cenna porada, zwłaszcza w kontekście informacji sprzed kilku miesięcy, gdy brytyjskie dzienniki napisały, że Tesco i Asda - największe sieci supermarketów w kraju, sprzedają wodę pod marką własną, która pochodzi z kranu. Początkowo przedstawiciele Tesco zaprzeczali tym informacjom, podając, że ich woda pochodzi ze źródła we Francji. Jednak ostatecznie skapitulowali i przyznali, że woda nalewana jest z kranu. Jednocześnie polskie Tesco zapewniało, że wszystkie wody sprzedawane w Polsce pochodzą z ujęć głębinowych.

Bazylia, kolendra, curry czy ziele angielskie - przyprawy tradycyjnie zajmują wiele miejsca na sklepowych półkach. Marża na markowych przyprawach wynosi ponad 100 procent. Business Insider doradza rozważenie zakupu marek własnych - przyprawy są takie same, a zazwyczaj są dużo tańsze od znanych producentów. Podobną radę serwis ma dla fanów płatków śniadaniowych.

Wysoką marżę, wynoszącą ponad 60 proc., liczą też sobie sprzedawcy w USA za markową chemię gospodarczą - środki do mycia okien, preparaty do czyszczenia etc.

Ostatnią kategorią produktów, za którą klienci w USA przepłacają najbardziej, są pocięte i umyte warzywa - sałata albo marchewki. To także jeden z ostatnich hitów w polskich sieciach handlowych - zamiast kupować główkę sałaty rzymskiej za 3-4 złote, coraz więcej sieci proponuje gotowy zestaw sałat w plastikowym opakowaniu. Zazwyczaj kilka razy lżejszy i kilka razy droższy, niż gdybyśmy kupowali warzywa w całości.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Łukasz 2013-08-08 14:19:05

  Nie można uzyskać marży 4 tyś procent - co najwyżej narzut.

 • miej świadomość 2013-08-02 18:52:15

  Ok. Woda a woda Jeśli ma być tyko mokra to kran się nadaje,

  Ale jeśli ma nam nie tylko ugasić pragnienie a odżywiać organizm minerałami to życzę powodzenia z Woda z ujęcia miejskiego.

  Gdzie naturalny wapń czy magnez

  Niech ktoś wskaże lepsze źródło ww od wody wysokozmineralizowanej (nie mylić z Woda lecznicza czy też pseudo miberalka o niskiej mineralizacji)

  Wiem co mówię - jestem balneologiem

  na zdrowie!

 • Marta 2013-08-01 17:23:42

  Natalia ja piję wodę przefiltrowaną w moim dzbanku. Smakuje lepiej niż niejedna mineralna. To jest jeden z artykułów spożywczych, który odrzuciłam z koszyka zakupów. I robię tak z każdym kolejnym artykulem ,gdzie jest zauważalna duża podwyżka, chociażby filety z kurczaka.

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8711

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane