PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Badanie: Polacy nie wiedzą, jaką piją wodę

Autor: pr 14 lipca 2015 13:00

Zdecydowana większość mieszkańców dużych miast nie ma pojęcia jaki rodzaj wody pije - wynika z ostatnich badań sondażowych. Tymczasem eksperci wyjaśniają, że woda mineralna znacznie różni się od źródlanej czy kranowej.

Producent popularnej wody mineralnej, zadał mieszkańcom dużych miast jedno pytanie: „Jaką dzisiaj wodę piłaś/piłeś?”. Ankietowani mieli do wyboru odpowiedzi: mineralną, źródlaną, nie wiem. Sonda została przeprowadzona, m.in. wśród osób wychodzących z klubów fitness, biurowców, spacerowiczów i podróżnych wychodzących z pociągu. W każdej z tych grup, zdecydowana większość nie była świadoma, po jaki rodzaj wody sięgnęła. Najbardziej zorientowane były osoby ćwiczące. 48 proc. respondentów wychodzących z klubu, potrafiło wskazać rodzaj wody jaką piło, jednak niemalże 100 proc. z nich to kobiety. Pytanie najbardziej przerosło osoby wychodzące z pracy. Tu, 77 proc. kompletnie nie miało pojęcia czy piło wodę mineralną czy źródlaną. Zarówno kobiety i mężczyźni nie popisali się tu wiedzą, chociaż i tu kobiety nieco bardziej się orientowały, 13 proc. z nich wskazało rodzaj wody.

Sonda jednoznacznie wskazuje, że Polacy nie rozróżniają rodzaju wody, po którą sięgają. Jednak wyniki nie są zaskoczeniem dla producentów.
– Niestety świadomość konsumentów nie jest w tym temacie zbyt duża. Na rynku jest dostępnych bardzo dużo rodzajów wody, którą każdy powinien dostosować do swoich potrzeb. Jednak konsumenci często sięgają po to, co akurat było reklamowane w telewizji lub po produkt pierwszy z brzegu – mówi Aldona Rogulka, Brand Manager Naturalnej Wody Mineralnej Jurajska. - To duży błąd dodaje kierownik laboratorium Jurajskiej – Woda jest produktem spożywczym, który jak cała dieta wymaga zróżnicowania – wyjaśnia Krystyna Pluta. A oto zróżnicowanie wcale nie tak trudno.

Podstawową różnicą jest pochodzenie – woda kranowa uzyskiwana jest z zasobów podziemnych, ale i powierzchniowych. Z kolei wody butelkowane muszą pochodzić z zasobów podziemnych. Dzięki temu są pierwotnie czyste pod względem chemicznym i mikrobiologicznym. Wody wodociągowe, choć uzdatniane i poddawane procesom oczyszczającym z zanieczyszczeń, z miejsca, w którym nastąpiło uzdatnianie, przekazywane są rurociągiem (różnej długości i z różnych materiałów) do mieszkań i domów. Jakość wody, którą puszczamy w kranie może być więc różna od stwierdzonej w punkcie uzdatniania (zanieczyszczenia w rurach, metale, rdza) i nie jesteśmy w stanie tych zanieczyszczeń zlikwidować.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • ewa 2015-07-17 11:30:07

  Jeżeli ktoś będzie miał możliwość kupna to polecam posmakować wody mineralnej Krystynka z Ciechocinka. Kapitalna sprawa, smak pierwsza klasa, już o ilości zawartych w niej minerałów i ich pozytywnym oddziaływaniu na zdrowie nie wspominając.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,50

 • Śr

  4,83

 • Min

  2,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane