Biegacze dużą grupą docelową producentów żywności

www.portalspozywczy.pl 9 października 2015 12:41

Osoby biegające stanowią dużą grupę konsumentów, z którą warto się liczyć – wynika z badania "Narodowy spis biegaczy 2014" stworzony przez portal Polska Biega. Według raportu aż 84 proc. z nich zgadza się ze stwierdzeniem, że warto zapłacić więcej za produkty dobrej jakości.

Biegacze są mocną grupą docelową dla producentów wód butelkowanych. Wielu z nich wypuściło na rynek swoje wody w wersji "sport", czyli w butelkach z korkiem typu sport cup (głównie o pojemności 0,7l). Również z myślą o biegaczach powstają wody z dodatkami funkcjonalnymi (magnezem, wapniem).

Kolejnym krokiem są dedykowane sportowcom, w tym biegaczom, napoje izotoniczne, których spożycie uzupełnia składniki mineralne, które są wydalane z organizmu w wyniku intensywnego wysiłku. Tu znanymi graczami są takie marki, jak: Powerade (Coca-Cola), Oshee, Gatorade (PepsiCo), 4Move (FoodCare). Rośnie także znaczenie zbożowych batonów energetycznych wzbogaconych witaminami lub z kofeiną, minerałami. Na rynku pojawiły się także słodkie karmelki wzbogacone o pozytywnie działające na organizm substancje.

- W Polsce masowy rynek produktów funkcjonalnych jest w początkowej fazie cyklu wzrostu - pakowana żywność to ok 20 proc. konsumpcji vs. Europa Zachodnia, napoje to ok 5 proc. Czyli możemy spodziewać się rozwoju, gdyż konsumenci baczniej sprawdzają etykiety i szukają zdrowej żywności - powiedział serwisowi www.portalspozywczy.pl, Artur Dorf, Marketing County Manager marki Isostar.

Żywność sportowa / energetyczna w postaci batonów (najpopularniejsza forma), żeli, cukierków, napojów jest podstawą żywienia sportowców. - Reasumując, jeżeli przyjąć, że na świecie napoje sportowe to dwukrotnie większy rynek od napojów energetycznych, można spodziewać się takiego trendu również w Polsce - dodał ekspert.

portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,36

  • Min

    3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane